Nová technologie pro měření teploty lidského těla

01.09.2020

Tato technologie je vhodná pro komplexy a instituce s větším pohybem osob jako jsou například administrativní budovy, banky, nákupní centra, větší hotely, nádraží, letiště, školy nebo nemocnice. 

Toto řešení především významně přispívá k prevenci šíření onemocnění díky rychlému bezkontaktnímu měření tělesné teploty.

Systém například aktuálně využívá Uherskohradišťská nemocnice při kontrole pacientů přicházejících do jejího areálu. 

Pro lepší představu si uveďme modelový příklad. Standardní měření teploty jedné osoby zabere přibližně 3 sekundy a ke změření teploty u 5000 osob bychom tedy teoreticky potřebovali zhruba 4,2 hodiny. 

Ve srovnání s tím dokáže náš systém změřit 3 osoby za sekundu, v našem případě tedy pro změření teploty u 5000 osob potřebujeme "pouze" 30 minut. Díky tomu se výrazně snižuje nežádoucí shlukování většího počtu osob při čekání na kontrolní měření teploty. 

Hlavní výhody:

 • Přesnost měření s odchylkou ±0,3 °C
 • Možnost použití v úzkých prostorách
  (vchody, východy apod.)
 • Měřit lze i ve velkých prostorách
  (letiště, železniční stanice apod.)
 • Bezpečné měření teploty bez blízkého kontaktu
  měřené osoby a osoby provádějící měření
 • Široké pokrytí a detekce více osob
 • Snadné použití a nasazení
 • Alarm při detekci zvýšené teploty
 • Zpětné sledování záznamu, analýza apod.

Řešení pro hromadné měření tělesné teploty osob je postaveno na použití kombinace speciální průmyslové kamery a referenčního teplotního bodu. Získaný záznam se ukládá na záznamové zařízení s pevným diskem vhodným pro nepřetržitý provoz 24 hodin / 7 dní v týdnu. Živý obraz s okamžitým vyhodnocením teploty jednotlivých osob, upozornění na osoby se zvýšenou teplotou i uložený záznam lze sledovat prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní na monitoru.

Zařízení je pouze pro vnitřní použití. Kamera ani "Blackbody" nesmí být na přímém Slunci. V takovém případě nelze zaručit správná funkčnost a přesnost!